Тарихы

Вязовка авыл җирлеге турында

Адресы: 423202, Татарстан Республикасы,  Бөгелмә районы,  Вязовка авыл җирлеге, Үзәк урам,

34 йорт.

Телефоны: 8(85594) 5-83-21

Авыл җирлеге башлыгы:  Соколов Виктор Николаевич

Кабул итү көне һәм сәгате: Сишәмбе, 14.00 сәг.  - 18.00 сәг.

Географик урыны

Вязовка авыл җирлеге Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районының көньяк-көнчыгышында урнашкан.

Чикләре: Лениногорск муниципаль районы, Бөгелмә муниципаль районының Акбаш, Зелёная Роща, Берёзовка авыл җирлекләре белән чиктәш.

Вязовка авыл җирлеге составына 3 авыл керә: Коногоровка, Вязовка, Базаровка.

Халык саны: Авыл җирлегендә 840 кеше яши.

Муниципаль берәмлек турында кыскача тарихи белешмә

Степан Разин һәм Емельян Пугачёв крестьяннар сугышы бастырылганнан соң патша хөкүмәте тарафыннан көнчыгыш җирләрен колонизацияләү көчәя. Авыл җирлеге якынча 250 ел элек оешкан дип исәпләнә.

Предприятиеләр һәм оешмалар: ИП “Нуждин”, Вязовка авыл җирлеге, Үзәк урам, 34 йорт, телефоны: 8 (85594) 5-83-21.

Директоры – Нуждин Денис Викторович.

Халыкның төп шөгыле - игенчелек һәм терлекчелек.

Авыл җирлегендә башлангыч мәктәп, балалар бакчасы, фельдшер-акушерлык пункты, Мәдәният йорты, китапханә, почта бүлеге, 2 кибет бар.

Соңгы яңарту: 2020 елның 10 марты, 14:51

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: